Wyspy spokoju i ciszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
reportaż, podróże,
hunter

Każdego lata miliony ludzi wyruszają szlakami campingów całej Europy. Zawierają nowe przyjaźnie, zmieniają codzienne przyzwyczajenia, a przede wszystkim szukają ciszy i spokoju.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: allegro

Medellin | 2018-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Po kilku latach przerwy wracam do jednej z moich ulubionych serii wydawniczych, jaką jest "Naokoło świata" (na szczęście pomimo siódmej dekady istnienia, seria ta jest nadal wydawana). Książki te kojarzą mi się z dzieciństwem i fascynacją podróżami, która zaowocowała moim wyborem studiów geograficznych. Na szczęście fascynacja ta nie minęła i ma się dobrze. Kiedy tylko czas i finanse pozwalają, wybieram się w podróże i bardzo często mają one związek z literaturą. Lubię odwiedzać miejsca opisywane w książkach, nie tylko podróżniczych, ale też w powieściach. Kiedy indziej wyjeżdżając, zabieram ze sobą (albo kupuję na miejscu) książki autorów związanych z celem mojej wyprawy.

"Wyspy spokoju i ciszy" nie są może najlepszą książką z serii, ale oceniam ją jako dobrą, właśnie przez ten mój sentyment do podróży po Europie. Podobnie jak autorowi, mnie również zdarzały się mniej lub bardziej zaskakujące "przygody", więc rozumiem jego chęć dzielenia się z czytelnikiem rozmaitymi, nawet...

kohabitacja | 2018-06-20
ryszpak | 2018-04-22