Łza na oceanie. Sri Lanka

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-7856-017-3

"Kilka miesięcy uczestnictwa w życiu Lankijczyków to lekcja cierpliwości, borykania się z problemami codzienności, ale też zmiana sposobu myślenia. Czy naprawdę wszystko, co gromadzimy wokół siebie, jest niezbędne do życia? Więcej, więcej i więcej? To na Sri Lance można się przekonać, że zadowolenie z życia może być odwrotnie proporcjonalne do stanu posiadania. Na zieloną wyspę autorka wybrała...

Na zieloną wyspę autorka wybrała się gnana ciekawością odkrywcy nieznanego lądu. Brak przewodników i literatury podróżniczej o Sri Lance tylko tę ciekawość wzmagał. Nie wiedziała, że na każdym rogu spotka umundurowane patrole z gotową do wystrzału bronią, że nie może obejrzeć lotniska bez wykupionego biletu lotniczego, ani

też bezkarnie fotografować wszystkiego, co wydało jej się godne uwagi.
Nie miała też pojęcia, że znajdzie nowych przyjaciół i że Beret i Moher to lankijskie zwierzęta, które rozumieją, gdy się do nich mówi po polsku. Pojechała do kraju ogarniętego wieloletnią wojną, opuściła Sri Lankę gotową na przyjęcie zmian, ciekawą świata i jego niedostępnych dotąd zdobyczy.
To nie były wakacje all inclusive. To coś więcej."

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=263

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=263

Konrad | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Prawie nigdy nie odrzucam książki - tym razem nawet Sri Lanka nie pomogła. Koszmarny język i prostolinijność opisu, która w większej części materiału zmienia się po prostu w prostactwo; ach i to cudownie pretensjonalne spojrzenie "wyższego europejczyka" - na wzór XIX-wiecznych kuchennych powieści imperialnych. Lekturę tak bardzo odradzam!

Magdalena | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 lipca 2017

Pierwsza książka podróżnicza którą zaczęłam czytać, nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona, ale postanowiłam spróbować. Początek dosyć mi się podobał i nawet się wciągnęłam. Niestety czym dalej w las to historia zaczęła mnie trochę nudzić. Autorka opisywała mało interesujące "przygody". Sposób pisania daje wiele do życzenia, tak samo jak i dialogi w łamanym angielskim-mogli je chyba sobie odpuścić w książce. Dałam radę 1/3 książki przeczytać i z przykrością stwierdziłam, że nie ma sensu tracić na nią dalej czasu. Polecam jedynie tym, którzy chcieliby się udać do Sri Lanki, na pewno znajdą masę przydatnych informacji.

Ell1005 | 2012-12-04
Przeczytana: 25 września 2012

Gorąco polecam! To książka, która naprawdę wciąga. Czyta się z przyjemnością i zainteresowaniem od pierwszego do ostatniego akapitu. Doskonała dla tych, którzy byli i dla tych, którzy planują podróż do tego fascynującego kraju. „Łza na oceanie…” to nie tylko relacja z podróży i opis miejsc wartych zobaczenia. To przede wszystkim autentyczny, momentami zabarwiony humorem obraz życia zwykłych Lankijczyków, przeplatany perypetiami autorki i pełen zaskakujących sytuacji. To obraz, którego nie zobaczymy mieszkając w luksusowym hotelu. Książka przydatna dla typowych backpackerów, ale również ciekawa lektura dla zainteresowanych kulturą Azji. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wojna w Sri Lance skończyła się, wiele rzeczy się zmienia, ale ludzie pozostali nadal Ci sami. Tę książkę warto przeczytać!

madefo | 2014-05-06

Niestety to kolejna książka na mojej półce, która dowodzi, że do napisania dobrej książki podróżniczej nie wystarczy "pojechać w podróż i ją opisać". Piękne miejsce nie przekłada się automatycznie w piękne treści - napisana niestety słabo. Nie powiem, że kompletnie szkoda czasu, ale może szkoda idealnego wieczoru z książką akurat na tą.

brasilka2 | 2013-05-16
Na półkach: Przeczytane, Azja
Przeczytana: 16 maja 2013

Bardzo sympatyczna książka.
Sri Lanka przedstawiona nie z punktu widzenia pięciogwiazdkowych turystów all inclusive, ale pani, która poznała życie zwykłych Lankijczyków, barwnie opisała ich mentalność.
Historii wyspy jest tyle, ile trzeba, opisów przyrody też. Przyjemnie się czyta, książka nie męczy.

Rafał Bachanek | 2013-10-14
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Bardzo ciekawa relacja zwykłej kobiety, która nie ma wielkiego doświadczenia w takiej formie podróżowania. Czyta się jednym tchem.

DorotaBlack | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podróże