E-Książka/Book. Szerokopasmowa kultura

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
978-83-61154-24-2
biznes, finanse

W swoim nowym eseju Łukasz Gołębiewski zastanawia się nad tym, jak wyglądać będzie dystrybucja książek, muzyki, filmów, gazet i innych nośników kultury, gdy e-czytniki (np. Kindle) będą sprzedawane jak telefony komórkowe – za złotówkę. Zdaniem autora kultura popłynie wówczas do odbiorcy "szerokopasmowo", w formie abonamentu. "Nadchodza złote czasy dla kultury" – pisze autor, wbrew obiegowej opinii, że digitalizacja może być zagrożeniem dla biznesu kulturalnego. Wiele uwagi autor poświęca też zagadnieniom ochrony praw autorskich, pisze m.in. o tym, dlaczego do lamusa historii przejdą niebawem sieci darmowej wymiany plików.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Czytelnik_Anonimowy | 2011-05-04

Książka, podobnie jak wcześniejsza "Śmierć książki" powinna być obowiązkową lekturą dla każdego, kto jest związany z działalnością pisarską i wydawniczą. Jest o naprawę fantastyczna lektura o tym jaka może być przyszłość książki i wszystkiego co z tym jest związane.

komestor | 2016-04-20
herbata | 2015-08-10