Logo Design Love. Tworzenie genialnych logotypów. Nowa odsłona

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Twórz logotypy, które rzucają na kolana! Jak czerpać od najlepszych i zachować oryginalność? Gdzie szukać twórczych inspiracji? Jak negocjować z klientami? Logo to jeden z kluczowych elementów tożsamości wizualnej każdej marki. Może pomóc jej osiągnąć szczyt popularności albo zepchnąć ją w otchłań niebytu. Wszystko zależy od Ciebie. Dlatego zanim otworzysz jakikolwiek program graficzny...

Twórz logotypy, które rzucają na kolana!

Jak czerpać od najlepszych i zachować oryginalność?
Gdzie szukać twórczych inspiracji?
Jak negocjować z klientami?

Logo to jeden z kluczowych elementów tożsamości wizualnej każdej marki. Może pomóc jej osiągnąć szczyt popularności albo zepchnąć ją w otchłań niebytu. Wszystko zależy od Ciebie. Dlatego zanim otworzysz jakikolwiek program graficzny lub weźmiesz do ręki ołówek, zobacz, jak robią to najlepsi, i zaczerpnij wiedzę całymi garściami.

Powraca kultowa książka, którą pokochali wszyscy kreatywni projektanci! W wydaniu drugim, zaktualizowanym i rozszerzonym, autor otwiera przed Tobą fascynujący świat wizualnej identyfikacji marki. Pozwól mu przeprowadzić się bezpiecznie przez wszystkie etapy projektowania. Znajdziesz tu jeszcze więcej analiz przypadków, szkiców, logotypów, wskazówek dotyczących współpracy z klientami, anegdot oraz praktycznych informacji o tym, jak skutecznie zamknąć projekt — i zrobić to dobrze. Ta książka da także solidnego kopa Twojemu zmysłowi twórczemu i pomoże uniknąć zabójczej rutyny.

Proces tworzenia logo — od ołówka do PDF-a.
Zasady wyceniania projektów.
Sztuka prowadzenia rozmów z klientami.
Rozwiązywanie problemów z brakiem oryginalności.
Analiza kultowych projektów.
Unikanie zagrożeń związanych z rebrandingiem.
Pomiary zwrotu z inwestycji w projekt.
Tworzenie trwałych wizerunków marki w 31 praktycznych wskazówkach.

Zrób logo, które stanie się kultowe!

David Airey — niezależny projektant graficzny z Irlandii Północnej. Swoje umiejętności szlifował w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, po czym podjął decyzję o wyspecjalizowaniu się w projektowaniu wizerunku marki. Poświęcone projektowaniu graficznemu blogi Davida — davidairey.com, logodesignlove.com oraz identitydesigned.com — każdego miesiąca odwiedza ponad 600 tysięcy internautów. Lista klientów Davida obejmuje wiele znanych firm, takich jak Yellow Pages, Asian Development Bank, blinkbox czy BBC.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Ksiazki David'a Airey sprawily, ze polubilam i otworzylam sie na tworzenie logo oraz indentyfikacji wizualnej. Ksiazka bardzo poszerzyla moje horyzonty i sprawila ze projektowanie stalo sie bardziej uporzadkowanym i ukierunkowanym procesem.

Ilustrowana wprost genialnymi pomyslami projektantow graficznych.

Crocwills | 2019-04-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2019

Jest to pokazanie filozofii tworzenia logo. Zawarta jest niejako instrukcja jak postępować z potencjalnym klientem. W jaki sposób nabrać doświadczenia. Na co mamy zwrócić uwagę. Jest to nie tylko książka dla projektantów, ale również potencjalnych biznesmenów oraz ludzi którzy chcą stworzyć swoją markę i pokazać się z jak najlepszej strony. Bo logo to nie wszystko. To tylko znak towarowy, który nas reprezentuje. Jesteśmy dzięki niemu rozpoznawani w świecie pełnym konsumpcji.
Wiec nawet odtworzenie marki na nowo jest bardzo istotne. Ciężko mi znaleźć więcej podobnych książek.

favola | 2019-01-29
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Bardzo fajna książka, dużo praktycznych porad, zilustrowana wieloma ciekawymi przykładami, chociaż skierowana bardziej do grafików pracujących już w branży - zawiera dużo porad odnośnie kontaktów z klientami, wyceny itp.

Łukasz | 2018-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2018

Bardzo dobra pozycja przede wszystkim dla Twórców, ale także dla właścicieli firm lub czegoś co potrzebuje logo. Świetna meteorytyka i wiele przykładów, twórców, których prace można podejrzeć.

Szczerze i gorąco polecam
lukaszmajewski.com

Barbara D | 2017-02-11

Wiele przydatnych, praktycznych informacji. Książka warta uwagi.

Mariecov | 2016-09-17
Przeczytana: 02 września 2016

Zarówno dla laików, jak i zaawansowanych designerów. Chcesz wiedzieć jak zacząć? Wystartowałeś i poszukujesz inspiracji? Mierzysz się z różnymi problemami w swojej designerskiej firmie? Ta książka sprawdzi się na każdym etapie. Mi, jako początkującemu designerowi, dała kopa inspiracji i zapału. Uporządkowana treść i bogata ilustracja, która rozwinie Twoją kreatywność.

Meluzyna | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2016

Projektowanie logo 101 - podręcznik przedstawiający absolutne podstawy projektowania znaków i identyfikacji wizualnej, przywołujący najciekawsze przykłady zastosowania i interpretacji opisanych szerzej zasad tworzenia logo. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości własnego warsztatu, sięgnij po tę książkę. Autor doskonale wie, co cię trapi - sam przez to przechodził, a teraz może podzielić się z tobą swoim cennym doświadczeniem.

pozycja4 | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Jak dla mnie świetna pozycja, dla każdego kto interesuje się projektowaniem.