Burubahajr! Na drogach Afganistanu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
reportaż, Afganistan
hunter

Często słyszał autor ten okrzyk na drogach Afganistanu, gdzie pracował z grupą polskich inżynierów. Poznawał kraj, uroki jego krajobrazu, zabytki, a przede wszystkim ludzi: ich pracę, ich życie i obyczaje. Niejedna przygoda stała się jego udziałem.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: allegro

Maatt | 2014-08-31

Sposób dawania bakczyszu jest chyba nie mniej ważny od jego wysokości. Trzeba wiedzieć, ile, jak i komu. Z drugiej strony nie zawsze się bakczysz przyjmuje. Trzeba wiedzieć jak, ile i od kogo.

Qter | 2014-10-31
Przeczytana: 15 września 2014

Polski inżynier w Afganistanie uczestniczy przy projektowaniu i budowie dróg i opisuje swoje perypetie i różnice kulturowe dzielące Polaków i Afgańczyków.
Zostaje także głównym odpowiedzialnym za naprawę mostu w Kabulu przez który miała przejść defilada wojsk podczas ważnych uroczystości państwowych - prestiż afgańskich wojsk był wtedy w rękach Polaka.
Książkę czyta się szybko, fabuła nie zanudza długimi opisami.

migi | 2011-06-15
Ewa | 2011-03-09