Wielkie wynalazki

Wydawnictwo: zetzet

Historia człowieka to między innymi Historia oswajania przez niego świata i natury oraz ich zmieniania. Nasza książka odtwarza przebieg tej wielkiej przygody ludzkości i główne etapy postępu technicznego, który ze stulecia na stulecie staje sie coraz szybszy. A wszystko właściwie zaczęło się w chwili, kiedy człowiek oswoił ogień. A tak na dobre wtedy, kiedy jeszcze wynalazł koło. Później już wszystko było możliwe i nadal trwa wielka ludzka pogoń za tym, żeby wiedzieć i żeby zrozumieć. opisujemy tu w prosty i jasny sposób wiele spośród wynalazków, które najsilniej zaważyły na biegu ludzkiej historii. Ta opowieść pozwala lepiej zrozumieć wzajemne powiązania między różnymi osiągnięciami ludzkiej wynalazczości i ich rozwój z biegiem kolejnych lat. Książka przeznaczona jest dla wszystkich otwartych głów, których przygoda ze światem trwa już co najmniej 8 lat. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,