Energia jądrowa wczoraj i dziś

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8320430380
energia jądrowa, nauka, historia
Adam

Książka ta jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych energetyką i ekologią. Przedstawiono w niej historię energii jądrowej od początku, to znaczy od badań związanych z rozwojem broni jądrowej, aż do współczesnych prac nad zastosowaniem materiałów jądrowych w przemyśle i w medycynie. Omówiono także podstawowe zagadnienia energetyki jądrowej oraz perspektywy jej rozwoju w Polsce i innych krajach.
Poruszono sprawy najbardziej interesujące z punktu widzenia społeczności ludzkiej, związane z ochroną środowiska, takie jak przyczyny i skutki awarii reaktorów, zabezpieczenie odpadów promieniotwórczych i biologiczne skutki promieniowania jonizującego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.empik.com

Kain | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

"Wykształcona osoba musi mieć pojęcie o energii." - L. Lederman
Książka świetna w ujęciu tematu energetyki jądrowej. Wyczerpuje temat w każdym możliwym punkcie zainteresowania.
Mamy oczywiście historię, opis wykorzystania militarnego, a także bogaty opis zastosowania energetycznego: typy elektrowni, zastosowania napędowe w łodziach podwodnych, lodołamaczach, satelitach itd. Opis co, jak i dlaczego. Nie jest to książka trudna, zrozumie ją każdy, kto chce zrozumieć. Polecam.

MFJ | 2016-04-17
Dawid Sowa | 2014-04-07