Energia jądrowa wczoraj i dziś

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8320430380
energia jądrowa, nauka, historia
Adam

Książka ta jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych energetyką i ekologią. Przedstawiono w niej historię energii jądrowej od początku, to znaczy od badań związanych z rozwojem broni jądrowej, aż do współczesnych prac nad zastosowaniem materiałów jądrowych w przemyśle i w medycynie. Omówiono także podstawowe zagadnienia energetyki jądrowej oraz perspektywy jej rozwoju w Polsce i innych krajach.
Poruszono sprawy najbardziej interesujące z punktu widzenia społeczności ludzkiej, związane z ochroną środowiska, takie jak przyczyny i skutki awarii reaktorów, zabezpieczenie odpadów promieniotwórczych i biologiczne skutki promieniowania jonizującego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.empik.com

Kain | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

"Wykształcona osoba musi mieć pojęcie o energii." - L. Lederman
Książka świetna w ujęciu tematu energetyki jądrowej. Wyczerpuje temat w każdym możliwym punkcie zainteresowania.
Mamy oczywiście historię, opis wykorzystania militarnego, a także bogaty opis zastosowania energetycznego: typy elektrowni, zastosowania napędowe w łodziach podwodnych, lodołamaczach, satelitach itd. Opis co, jak i dlaczego. Nie jest to książka trudna, zrozumie ją każdy, kto chce zrozumieć. Polecam.

redlime | 2017-03-09
Przeczytana: 08 marca 2017

Z książką ta w małym fragmencie spotkałam się już na studiach, wtedy nie miałam okazji jej przeczytać w całości, ale obiecałam sobie, że kiedyś to zrobię. Okazja nadarzyła się gdy w bibliotece miejskiej pojawiło się nowe wydanie.
Książka jest napisana prostym językiem tak by każdy mógł zrozumieć o co chodzi w tej energetyce jądrowej i dlaczego mówienie, że elektrownia jądrowa to tykająca bomba tylko rozśmiesza fizyków.
Polecam ją każdemu kto chce sobie wyrobić własne zdanie na temat elektrowni jądrowych nie opierając się tylko na tym co usłyszał.
Minusy czytania tej książki w komunikacji: jej waga.
Plusy czytania tej książki w komunikacji: miny ludzi, którzy spojrzą na okładkę.

MFJ | 2016-04-17
Dawid Sowa | 2014-04-07