Prasa warszawska w okresie pozytywizmu (1864-1885)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Materiały i Studia do Historii Prasy i Czasopiśmiennictwa Polskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Olena

Praca zawiera charakterystykę ważniejszych czasopism oraz omawia ich oblicze polityczno-społeczne, ukazuje rolę czasopism specjalistycznych w kształtowaniu koncepcji kulturalnych, oświatowych i naukowych ówczesnego społeczeństwa oraz podaje analizy treści poszczególnych typów czasopism: dzienników, pism społeczno-politycznych, kulturalnych, kobiecych, dla ludu, pedagogicznych, fachowych i naukowych.
Praca obejmuje swym zakresem całe czasopiśmiennictwo warszawskie i daje krótkie informacje niemal o wszystkich ważniejszych pismach polskich wychodzących w Warszawie w latach 1864 - 1885.

[ze wstępu]

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1971