5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
makroekonomia
biznes, finanse
Daniel

Przewodnik Makroekonomia jest adresowany głównie do studentów przerabiających podstawowy kurs makroekonomii, ale może być także wykorzystywany przy realizacji podstawowego kursu ekonomii lub ekonomii dla biznesu. Przewodnik ten należy traktować jako uzupełnienie obowiązujących podręczników: 1. D. Begg, S. Fischer, R. Dornbusch: Ekonomia. Makroekonomia. Wyd. 3, PWE, Warszawa 2003. 2. R. Hali,...

2. R. Hali, J. Taylor: Makroekonomia. PWN, Warszawa 2002. Podręczniki dodatkowe (zastępcze):

1. R. Barro: Makroekonomia. PWE, Warszawa 1997.

2. P.A. Samuelson, W.D. Nordhaus: Ekonomia. PWN, Warszawa 2000.

Cele

Głównym celem tego opracowania jest ułatwienie samodzielnej nauki makroekonomii. Przewodnik ma pomóc w testowaniu zdobytej wiedzy, a także ułatwić kształtowanie podstawowych umiejętności ekonomicznych - wnioskowania oraz testowania hipotez.

Ważnym celem przewodnika jest również zapoznanie jego czytelników z podstawowymi wskaźnikami koniunktury gospodarczej w Polsce oraz w krajach Europy Zachodniej i USA.

Tematyka

Przewodnik obejmuje najważniejsze zagadnienia z zakresu makroekonomii, uporządkowane w logiczny ciąg 12 tematów (rozdziałów).

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: http://www.wyd.ug.edu.pl/

Bartłej | 2016-01-28

Duży minus za propagandę keynesowską, a plus za bardzo dobry układ i zwięzłość.

Agnieszka | 2013-10-24
Przeczytana: 13 stycznia 2014