Ekonomia międzynarodowa. T. 1. Teoria i polityka

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
International Economics. Theory & Policy
biznes, finanse
cisza_nocna

Nowe wydanie podręcznika "Międzynarodowe stosunki gospodarcze"! Podręcznik składa się z 2 niezależnych części. Tom 1 dotyczy zagadnień handlu w ujęciu rzeczowym (Teoria wymiany międzynarodowej, Polityka handlowa). Tom 2 poświęcony jest aspektom pieniężnym (Kursy walutowe i makroekonomia gospodarki otwartej, Międzynarodowa polityka makroekonomiczna). Główne zalety podręcznika: -liczne...

Nowe wydanie podręcznika "Międzynarodowe stosunki gospodarcze"!

Podręcznik składa się z 2 niezależnych części.

Główne zalety podręcznika:

-liczne studia przypadków ilustrujące w sposób praktyczny prezentowane teorie i ułatwiające przyswojenie materiału;
-dodatki matematyczne do wybranych rozdziałów, które zaspokajają potrzeby studentów ekonometrii lub statystyki;
-ujęcie najnowszych osiągnięć i trendów, które pojawiły się w ostatnich latach w dziedzinie opisu, analizy i interpretacji międzynarodowych stosunków gospodarczych;
-aneksy obrazujące znaczenie dla gospodarki polskiej wybranych, ważnych elementów teorii ekonomii międzynarodowej; autorami aneksów są pracownicy Katedry Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego;
-podział podręcznika na 2 niezależne od siebie części, co jest wygodne z dydaktycznego punktu widzenia.

Podręcznik przeznaczony jest do przedmiotów: międzynarodowe stosunki gospodarcze, ekonomia międzynarodowa, teoria handlu międzynarodowego, polityka handlu międzynarodowego.

Autorzy publikacji należą do najwybitniejszych twórców ekonomii międzynarodowej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

cisza_nocna | 2015-09-07

Świetny podręcznik akademicki, wszystkie treści przedstawione są w bardzo przystępny sposób, zrozumiały także dla dopiero zaczynających przygodę z ekonomią (np. mnie). :)