Makroekonomia

978-83-264-1280-6
makroekonomia
biznes, finanse
Michał

"Czym jest makroekonomia? Najlepszym sposobem udzielenia odpowiedzi na to pytanie nie jest dostarczenie formalnej definicji, ale zabranie Czytelnika w ekonomiczną podróż po świecie" - pisze autor na pierwszych stronach książki. Polskie wydanie jest tłumaczeniem jednego z najbardziej popularnych podręczników do makroekonomii. W Stanach Zjednoczonych publikacja ta doczekała się kilku wydań....

Polskie wydanie jest tłumaczeniem jednego z najbardziej popularnych podręczników do makroekonomii. W Stanach Zjednoczonych publikacja ta doczekała się kilku wydań. Makroekonomia nie jest jedynie kolejnym podręcznikiem. To kompleksowy przewodnik po gospodarce i współczesnym świecie. Autor poruszył problemy związane z globalnym kryzysem, a także szczegółowo opisał wyzwania stojące przed krajami starego kontynentu i strefą euro. Wskazał, jakie korzyści i zagrożenia niesie wspólna waluta.

Dzięki odpowiedniemu ujęciu tematu Czytelnik będzie postrzegał makroekonomię jako spójną całość, a nie jako zbiór różnych modeli. Będzie w stanie zrozumieć znaczenie nie tylko obecnych zjawisk w gospodarce światowej, lecz także tych, które przyniesie przyszłość. Autor przedstawił analizę makroekonomiczną w tradycyjnym ujęciu krótko-, średnio- i długookresowym, a także wzbogacił lekturę o teorię oczekiwań. Na uwagę zasługuje również opisanie wpływu akumulacji kapitału i postępu technicznego na wzrost gospodarczy. Dużo miejsca poświęcono następstwom otwarcia rynków oraz konsekwencjom wprowadzenia w poszczególnych krajach różnych systemów kursu walutowego.

Adresaci:
Książka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych makroekonomią. Wykładowców ucieszy fakt, że materiał został przedstawiony w sposób ułatwiający przeprowadzenie wykładu, a studentów - przykłady pomocne w zrozumieniu opisanych zagadnień teoretycznych. Makroekonomia to także lektura dla przedstawicieli świata biznesu, którzy chcą lepiej poznać procesy zachodzące w gospodarce.

"Jestem przekonany, że dzięki lekturze podręcznika Czytelnik zdobędzie wiedzę potrzebną do zrozumienia obecnego kryzysu. Co więcej, będzie w stanie analizować nowe wydarzenia i przewidywać rozwój zdarzeń makroekonomicznych".

Ze wstępu autora do wydania polskiego

źródło opisu: http://www.profinfo.pl/p,,50746.html

źródło okładki: http://www.profinfo.pl/p,,50746.html

Witek | 2015-06-14

Na pierwszym roku studiów licencjackich na zajęciach z makroekonomii w literaturze przedmiotu zasugerowano właśnie tę książkę. No to nic, kupiłem i z niej przygotowałem się do zajęć i egzaminu.
Wtedy szło jak po grudzie, nie rozumiałem zbyt wiele, jakoś zdałem ten przedmiot (a studiowałem ekonomię) i o niej zapomniałem.
Po dwóch latach wróciłem do niej w ramach powtórki do wstępnych egzaminów na studia magisterskie. I muszę przyznać, że dopiero po czasie doceniłem jej wartość, bogactwo przykładów i odniesień do światowej gospodarki (zarówno współczesnej jak i sytuacji z historii). Dziwne, może po prostu na studiach nauczyłem się czegoś, co pomogło mi to wszystko zrozumieć? A podobno z uczelni wyższej nie można wynieść nic wartościowego.