Podstawy ekonomii

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818567
biznes, finanse

Podręcznik składa się z trzech części: Wprowadzenia do ekonomii, Mikroekonomii i Makroekonomii. Bogusław Czarny w Podstawach ekonomii w prosty i zwięzły sposób podkreślił praktyczne zastosowania ekonomii, do minimum ograniczając stosowanie matematyki. Polskie nazwy uzupełnił odpowiednikami angielskimi, ułatwiając w ten sposób studentom pracę z zachodnimi podręcznikami. Podręcznik uzupełnia...

Podręcznik uzupełnia serwis edukacyjny http://www.podstawyekonomii.pl/. Zawiera on m.in. wiele dodatkowych studiów przypadków; ich lektura i dyskusja odbywają się bezpośrednio na zajęciach. Głównym zadaniem tych prac jest osadzenie wykładanej teorii w realiach prawdziwej gospodarki (oczywiście, najczęściej chodzi o gospodarkę polską). To właśnie dzięki wykorzystaniu studiów przypadków i wielu zadań spotkanie ze studentami nie musi przybierać formy pasywnego wykładu, lecz może polegać wyłącznie na analizie starannie wybranych problemów, do rozwiązania których słuchacze przygotowali się wcześniej.

Na ekonomicznych studiach dziennych Podstawy ekonomii mogą zastąpić książki przetłumaczone z języków obcych. Poza wykładem zasad ekonomii dostarczą Czytelnikowi informacji o polskiej gospodarce i „ramach instytucjonalnych”, w których odbywa się gospodarowanie w naszym kraju. Podręcznik może być również używany na studiach zaocznych. Podstawy ekonomii są również pomocą na różnych studiach uzupełniających i specjalnych. Książka ułatwia samokształcenie osobom nieodbywającym formalnych studiów, które mogą przeprowadzać analizy zestawu oryginalnych kolokwiów i egzaminów z podstaw ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

źródło opisu: Wydawnictwo PWE, 2010

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl/ekonomia/podstawy_ekonomii,p1238591576

Princess | 2016-09-22
Przeczytana: 17 września 2016

Autor w sposób zrozumiały i logiczny tłumaczy podstawy ekonomii. Nr 1 podczas przygotowywania się do egzaminów z ekonomii

Paweł Brendel | 2015-09-12

Książka dla ekonomistów i laików

Kimer | 2017-04-20

Najlepszy podręcznik do ekonomii, jaki dane mi było czytać.

ppawel77 | 2016-07-09

Majstersztyk!