Psychiatria

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Lekarza Praktyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Urban & Partner
83-85842-63-2
psychiatria

Książka przeznaczona dla lekarzy pierwszego kontaktu, poświęcona najczęściej spotykanym w praktyce lekarskiej schorzeniom o podłożu psychicznym. Czytelnik znajdzie w niej podstawowe informacje na temat m.in. schizofrenii, depresji, stanów maniakalnych, demencji, zaburzeń osobowości oraz zachowań samobójczych i agresywnych, zaburzeń dysocjacyjnych i psychosomatycznych, zaburzeń związanych z alkoholizmem i przyjmowaniem substancji psychoaktywnych, zaburzeń snu. Osobny rozdział poświęcono pacjentom w podeszłym wieku, a także prawnemu aspektowi leczenia psychiatrycznego.

źródło opisu: okładka

Vertenna | 2013-07-03