Atlas języków. Pochodzenie i rozwój języków świata

Tłumaczenie: Piotr Gąsiorowski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atena
The Atlas of Languages. The Origin and Development of Languages Throughout the World
83-85414-31-2

„Atlas języków” jest unikalną publikacją wypełniającą poważną lukę w istniejącym piśmiennictwie dotyczącym języków świata. Jest on kopalnią niezwykle przystępnie ale i bez uproszczeń przedstawionych informacji o językach używanych na wszystkich kontynentach, o ich rozwoju, rozmieszczeniu geograficznym oraz ekspansji terytorialnej. Zawiera ponad 30 map ilustrujących położenie głównych rodzin językowych świata, ponad 40 tablic wyjaśniających ewolucję głównych alfabetów świata, ponad 100 barwnych fotografii, plansz i rysunków, które doskonale ilustrują relacje między językami i ich kulturowe uwarunkowania. „Atlas”, ze względu na swe walory popularyztorskie, powinien znaleźć się w bibliotece każdego, kto interesuje się językami. — prof. dr hab. Jacek Fisiak, Uniwersytet Adam Mickiewicza, Poznań

źródło opisu: okładka

Teresa Pelka | 2017-02-01
Przeczytana: 2001 rok

Dobrze wydana i ilustrowana opowieść o językach.

Scheidt | 2017-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2017