Logistyka produkcji

Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
83-87344-36-2
logistyka, produkcja
Monika

Autorzy książki stoją na stanowisku, że w czasach postępującej integracji logistyki i wzbogacania jej o nowe wymiary, takie jak łańcuchy dostaw, problematyka logistyki produkcji nie tylko nie traci, ale zyskuje na znaczeniu. Nasilające się we współczesnej logistyce tendencje integracyjne nie pozostają bowiem bez wpływu na sferę produkcji, często w sposób bardzo znaczący i istotny modyfikują jej funkcjonowanie.
Książka składa się z jedenastu artykułów opracowanych przez autorów związanych z Instytutem Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej (PP) i Instytutem Logistyki i Magazynowania (ILiM). Punktem wyjścia rozważań jest generalny szkic problematyki logistyki produkcji opisujący przedmiot i zakres zarządzania produkcją, a także miejsce i rolę logistyki w zarządzaniu produkcją. W kolejnych artykułach Czytelnik jest zapoznawany z wybranymi problemami szczegółowymi (m. in. problematyką strategii logistycznych w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zagadnieniami integracji obszarów funkcjonowania zaopatrzenia i produkcji w przedsiębiorstwie, integracji planowania zapotrzebowania materiałowego ( MRP) i Just in Time).
Dla ułatwienia lektury autorzy zamieścili słowniczek podstawowych pojęć związanych z logistyką produkcji.
Książka jest przeznaczona dla studentów logistyki i kierunków pokrewnych. Zainteresuje również praktyków poszukujących wiedzy o aktualnych koncepcjach zarządzania produkcją oraz projektowania i organizowania systemów produkcyjnych.

źródło opisu: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-87344-36-2.htm

źródło okładki: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-87344-36-2.htm