Xięga Bałwochwalcza

Wydawnictwo: Interpress
grafika
albumy

Cykl grafik zrealizowanych bardzo rzadką techniką cliché-verre, która polega na rysowaniu igłą na warstwie żelatyny pokrywającej szkło i traktowaniu uzyskanego w ten sposób negatywu jak negatywu fotograficznego.
Centralną postacią grafik są piękne, niedostępne kobiety,którym mężczyźni składają hołd

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Warto pamiętać, że Schulz był nie tylko wyjątkowym i fenomenalnym pisarzem, ale również utalentowanym rysownikiem. Wszak to od grafik zaczął swoją przygodę ze sztukami artystycznymi. Perełka dla smakoszy.

Lulu | 2013-02-13

Przeczytana: 2011 rok
    Manekiny
    Bruno Schulz
    Schulz/Forum 6
    Jerzy Jarzębski, Bruno Schulz, Stanisław Rosiek, Tomasz Swoboda, Piotr Millati,...
    Przedmieście
    Zofia Nałkowska, Bruno Schulz, Helena Boguszewska, Gustaw Morcinek, Jerzy...
V Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu

Największe na świecie wydarzenie dedykowane Brunonowi Schulzowi odbędzie się w dniach 6-12 września.

Bruno Schulz wraca do Drohobycza

V Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza odbędzie się w dniach 6-12 września w Drohobyczu na Ukrainie. Będzie to największe wydarzenie na świecie dedykowanym pisarzowi i artyście, którego 120 urodziny i 70 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.