Wspomnienia o Janie Lechoniu

W tomie przedrukowano rozproszone dotychczas w prasie emigracyjnej i krajowej teksty kilkudziesięciu polskich twórców (m.in. Z. Czermańskiego, M. Hemara, J. Iwaszkiewicza, S. Korbońskiego, M. Grydzewskiego, R. Malczewskiego, A. Rubinsteina, T. Terleckiego, K. Wierzyńskiego, J. Wittlina), którzy znali pisarza i przyjaźnili się z nim. W ten sposób powstał portret wielokrotny poety, który do pewnego stopnia zapełnia dotkliwą lukę, gdyż do dziś nie wydano monografi i biografi cznej poświęconej twórcy Karmazynowego poematu. Kilkadziesiąt tekstów, zebranych zprasy emigracyjnej i krajowej o poecie zmarłym tragicznie w Nowym Jorku, pióra twórców polskich, którzy go dobrze znali i przyjaźnili się z nim. Fascynujący portret wielokrotny Jana Lechonia. Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego..

mariola | 2016-10-29
Miśka | 2013-08-05