Nowe kosmiczne ślady

1999-01-01
83-86096-48-9
Małgorzata Gawlik
Daniken Paleoastronautyka tajemnice starożytności

Nie jestem zwolennikiem poglądów paleoastronautycznych. W młodości bardzo lubiłem czytać książki mówiące o odwiedzinach przybyszów z Kosmosu. Pozostałością z tamtych czasów jest kilka książek na moich półkach autorstwa np. Ericha von Danikena. "Nowe kosmiczne ślady" to zbiór artykułów z dziedziny szeroko rozumianej paleoastronautyki. Książka dla wielbicieli i fanów tych poglądów godna polecenia. Znakomita to propozycja też dla czytelników, którzy chcą się zapoznać z różnymi koncepcjami, teoriami, hipotezami lub tezami paleoastronautycznymi.
Część wstępna książki to artykuł Danikena pt. "Kamienna biblioteka" oraz tekst omawiający czym zajmuje się Ancient Astronaut Society. Główna część książki podzielona jest na osiem części. Każda składa się z artykułów różnych autorów. Część pierwsza: "Hipotezy o 'kosmicznych śladach' na Ziemi" - 3 artykuły, część druga: "Kosmiczne ślady w Układzie Słonecznym" - 3 artykuły, cześć trzecia: "Kosmiczne ślady na Bliskim Wschodzie" - 5 artykułów, część czwarta: "Kosmiczne ślady w Egipcie" - 5 artykułów, część piąta: "Kosmiczne ślady w Azji" - 4 artykuły, część szósta: "Kosmiczne ślady w Ameryce" - 8 artykułów, część siódma: "Kosmiczne ślady w Europie" - 8 artykułów, część ósma: "Hipotezy związane z 'kosmicznymi śladami' na Ziemi" - 3 artykuły. Na końcu książki bardzo obszerna bibliografia.
Choć jestem sceptycznie nastawiony do całej idei paleoastronautyki, książki nie będę odradzał. Warta przeczytania szczególnie dla dwóch grup czytelników: miłośników idei paleoastronautycznych i dla osób, które chcą te koncepcje poznać. Dla tych osób będzie to książka rewelacyjna. Oceniając całość pod tym właśnie kątem książce przyznaję dużą ilość gwiazdek.

• Beletrystyka/inne: Zainteresowania różne
  • Do kupienia
  • 📡 Nauka i paranauka
  • MJ5
  • Historia, archeologia
  • Dawno temu
  • Mam

Dodaj cytat z książki Nowe kosmiczne ślady