Księga proroctw tysiąclecia

Wydawnictwo: Amber
Millennium book of prophecy
837169847X
Fajdros

Przeczytałam kilkanaście lat temu. Pamiętam, że byłam wtedy bardzo uduchowiona. Proroctwa i przepowiednie mają swoją moc. Ludzie od zawsze ulegali tajemniczemu magnetyzmowi wizji przyszłości. To fascynuje. Czy tego chcemy, czy nie. Chociażby z wrodzonej ciekawości.
Niektórych jednak takie rzeczy przyciągają bardziej.
Pamiętam, że lektura tej księgi pochłonęła mnie wtedy bez reszty.
A dziś robiąc porządki na regałach, chwyciłam ją i otworzyłam bez celu. By przeczytać jakikolwiek fragment. By sprawdzić czy coś pamiętam :)
Dziwna rzecz... otworzyłam ją na "Eksperymencie z Rajneeshpuram" i na wzmiance o Osho, którego jestem wielką fanką...
Cóż, wrócę jeszcze do tej pozycji, ponieważ chcę sprawdzić, czy stałam się przez lata bardziej sceptyczna, czy może wciąż jeszcze we mnie dużo marzeń o Utopii i fascynacji hipotetycznymi wydarzeniami.

Adam | 2017-01-22
Przeczytana: lipiec 2016

Naciągana, jak nie powiem co. Mistrzostwo w naciąganiu niejasnych słów przepowiedni, pod przyjętą tezę. Sensacyjki do potęgi entej. Jedyną wartość ma "Encyklopedia wizjonerów", dodana w charakterze appendyksu. Silnie antykościelna i antyreligijna. O Janie Pawle II - tradycyjnie - nic dobrego, wspierał lobby pedofilskie i tak dalej w ten deseń. W świetle tej książki, to niesłychane, że jeszcze istniejemy, tyle lat po roku dwutysięcznym. Jedynym plusem jest ładny, poetycki język, co sprawia, że czytanie tych fantastycznych bredni daje jednak jakąś przyjemność.