Słony wiatr

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0847-6
PRL, powieść polska

W absurdalnym świecie PRL-u był tylko jeden człowiek, który wiedział, jak prowadzić biznes. Aleksander Pająk, cinkciarz. Handel dżinsami, obcą walutą, stręczycielstwo, napady, kradzieże, oszustwa - Milicja Obywatelska wiedziała niemal wszystko o jego nielegalnych interesach, ale zarzucenie sieci na Pająka sprawiało problem. Kiedy już prawie go schwytano, nadeszła depesza z najwyższego szczebla władzy i wstrzymano śledztwo, a ktoś postanowił zlikwidować waluciarza. Trójmiasto w groteskowych oparach PRL-u, losy bossa sopockiej mafii, historia nie do końca miłosna, zabawna i gorzka zarazem, z domieszką sentymentu - o powieści Idczaka można wiele powiedzieć. Jedno jest pewne: unosi się w niej niepowtarzalny zapach wiatru znad morza.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.książka48.pl

Wojtek | 2014-05-16

Taka sobie...

PIT | 2015-06-15

Średnia. Sięgnąłem zachęcony "Opowiadaniami z Ogrodowej", które przypadły mi do gustu. Niestety "Słony wiatr" mnie rozczarował. Im bliżej końca - tym bardziej mnie nudziła. Chociaż podzielam sentyment autora do Sopotu, miasta w którym spędziłem kawałek życia. To ułatwiało mi lekturę.

| 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Moje książki