komiks
komiksy
Lucyfer

Ósmy tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy dłuższe historie autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy. W tym tomie Fantasy komiks: Nowe serie! Wyprawa Alunysa, część 1: Autorami scenariusza są Christophe Arleston (Rozbitkowie z Ythaq, Lasy Opalu) oraz młoda francuska pisarka Melanyn. Rysunki stworzył bardzo...

W tym tomie Fantasy komiks:

Nowe serie!

Wyprawa Alunysa, część 1: Autorami scenariusza są Christophe Arleston (Rozbitkowie z Ythaq, Lasy Opalu) oraz młoda francuska pisarka Melanyn. Rysunki stworzył bardzo doświadczony grafik Éric Cartier (ur. 1957).
Wyprawa Alunysa to humorystyczno-przygodowa historia, rozgrywająca się w świecie Troy 800 lat przed czasami Lanfeusta (bohatera serii Lanfeust z Troy). Stanowi część dużej kolekcji Legendy Troy, opisującej przygody wielu bohaterów, żyjących w różnych epokach historii planety Troy. Wyprawa Alunysa opowiada o szalonym magu z Akademii Eckmulskiej, który na skutek pomyłki w zaklęciu zamienił się duszami z własnym kotem. Musi teraz udać się na koniec świata, gdzie żyją mityczne stworzenia, mogące mu pomóc w odczynieniu czaru.
Krasnoludy - stripy humorystyczne. Scenariusz: Nicolas Jarry. Rysunki: Paolo Deplano. W dobrze znanym czytelnikom FK uniwersum goblinów żyją także inne ciekawe stwory, między innymi krasnoludy. Małe wzrostem, ale potężne męstwem i siłą, są znakomitymi wojownikami, lubiącymi udawać prawdziwych macho. Ale sytuacja zmienia się, gdy wracają do domu, gdzie rządzą ich żony...
Kontynuacje serii:

Rozbitkowie z Ythaq, część 6: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe'a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki - Adriena Flocha (Sloka).
Postrach północnych pustkowi planety Ythaq, wódz Kengis, zdobywa wrak gwiezdnego liniowca "Warkocz Komety". W ostatniej chwili udaje się stamtąd uciec głównym bohaterom. Orientują się, że uczestniczą w okrutnej grze, prowadzonej przez najbogatszych ludzi galaktyki. Sami są w niej tylko pionkami. Przez tajemniczych Mistrzów Gry zostają przeniesieni na drugi kraniec planety. Być może właśnie tam uda im się znaleźć sposób na pomieszanie szyków graczom, którzy dla zwycięstwa w grze nie wahają się odbierać życie całym narodom.
Sloka, część 2 - Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge'a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha.
Na planecie Link-Archoid trwa wojna pomiędzy dwoma imperiami, które niedawno wkroczyły w okres technologicznego rozwoju. Mimo to już dysponują nową bronią, zdolną zniszczyć cały świat. Na jednej z dzikich wysp zagubionych na oceanie rozbija się samolot wojskowy z dwoma pilotami, Arnem i Sloką. Uratowani przez tubylców, żyją pośród nich spokojnie aż do czasu, gdy na wyspę przybywa ekspedycja jednego z walczących państw. Właśnie tam ma zostać założona baza nowej broni. Ale nie zamierzają na to pozwolić dawni bogowie tubylców. Rozpoczyna się walka między zapomnianymi siłami magii a światem współczesnym.
Oraz artykuły:

Wyznania Kriss de Valnor - wprowadzenie do losów najbardziej znanego czarnego charakteru bestsellerowej serii Thorgal. Piękna, ale okrutna i bezwzględna Kriss doczekała się własnej serii, która w Polsce ma premierę w tym samym czasie, co we Francji! W jednym z ostatnich tomów Thorgala Kriss zginęła, ratując rodzinę głównego bohatera, ale to nie koniec jej przygód.
Wektorem przez galaktykę - omówienie niezwykłej, dwutomowej serii Star Wars: Wektor, która jest doskonałym wprowadzeniem do świata Gwiezdnych Wojen dla każdego czytelnika, który jeszcze nie zna tego uniwersum. Wektor rozgrywa się na przestrzeni aż czterech tysięcy lat i w logiczny sposób łączy wszystkie podstawowe cykle Star Wars!

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/8

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/8,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

epops85 | 2016-03-29