komiks
komiksy
Lucyfer

Pierwszy tom nowej, comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii będzie zawierał trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy, artykuły i informacje o autorach. W premierowym tomie Fantasy Komiks pierwsze części serii: Rozbitkowie z Ythaq - Cykl ze scenariuszem sławnego Christophe'a Arlestona, twórcy komiksów...

W premierowym tomie Fantasy Komiks pierwsze części serii:

Rozbitkowie z Ythaq - Cykl ze scenariuszem sławnego Christophe'a Arlestona, twórcy komiksów Lanfeust z Troy, Lanfeust w kosmosie i Trolle z Troy. Rysunki: Adrien Floch.
Na nieznanej planecie dochodzi do katastrofy ziemskiego statku międzygwiezdnego. Rozbitkowie ruszają przez świat pełen magii, potworów i wrogich ras. Będą musieli znaleźć sposób na skontaktowanie się z ziemską flotą kosmiczną.

Legenda - Autorem scenariusza i rysunków jest Swolfs, znany w Polsce z cyklu grozy Książę nocy.
W pewnym księstwie zostaje wymordowana prawie cała rodzina panującego władcy. Uchodzi z życiem tylko nowo narodzony syn księcia. Wychowywany przez czarownika, a potem przez wyjętych spod prawa, przygotowuje się do zemsty. Najtrudniejszym jego przeciwnikiem będzie czarny mag, który doprowadził do śmierci bliskich prawowitego następcy tronu.

Lasy Opalu - Seria napisana przez Christophe'a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe'a Pelleta.
Leśny świat Opal znajduje się pod rządami okrutnych kapłanów. Ale istnieje przepowiednia, że ich tyranię złamie młody potomek dawnego heretyckiego wieszcza. Być może jest nim wieśniak Darko - i dlatego w pogoń za nim ruszają siepacze kapłanów. Ale na szczęście chłopak ma potężnych sprzymierzeńców.

Stripy humorystyczne w pierwszym tomie Fantasy Komiks:
Brzdące z Troy - zabawne historyjki o dzieciństwie Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych potworkach.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/1,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

Mateusz | 2013-03-31
Przeczytana: 31 marca 2013

Wszystkie trzy serie są bardzo fajne, nie mogę się doczekać ciągu dalszego.

Weronka26 | 2016-09-24
epops85 | 2016-03-15