Les Naufragés d'Ythaq: Le Soupir des Etoiles / Gnomes de Troy: Humour rural / Légende: Les forêts profondes / Goblin's: Bêtes et méchants / Samurai: Les Sept Sources d'Akanobu / Heroic pizza: Pepperoni power
komiks
komiksy
Lucyfer

Kolejny tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy. Rozbitkowie z Ythaq tom 3 - Cykl ze scenariuszem sławnego Christophe'a Arlestona, twórcy komiksów Lanfeust z Troy, Lanfeust w kosmosie i Trolle z Troy. Rysunki: Adrien Floch. Seria łącząca science fiction z...

Seria łącząca science fiction z fantasy. Statek kosmiczny ulega katastrofie na planecie Ythaq, zamieszkanej przez niezwykłe rasy stworzeń. Rozbitkowie wpadają w ręce margrabiny krainy Kreach, która chce zawładnąć tajemnicami ziemskiej technologii. Na szczęście okazuje się, że główna bohaterka opowieści, niewierząca w magię pani porucznik Granit, włada nadprzyrodzonymi mocami! Wraz z przyjaciółmi ucieka z niewoli i zdobywa stary statek kosmiczny. Dociera do starożytnego miasta, w którego podziemiach jest ukryty dziennik pokładowy dawnej ziemskiej wyprawy. Być może dzięki niemu Granit zdoła nawiązać łączność z flotą kosmiczną i wydostać się z Ythaq.
Legenda tom 2 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy.
W średniowiecznej Europie, gdzieś między Francją a Niemcami leży księstwo. Dwadzieścia lat temu jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca - mroczny mag Shaggan. Sprawują rządy silnej ręki, ale obawiają się jednego - iż pokona ich ocalały syn zabitego przed laty księcia. Dziecko wychował czarownik z wielkiego lasu oraz bezlitośni rozbójnicy. Teraz młody Tristan szykuje się do zemsty na zabójcach swoich rodziców.
Samuraj tom 2 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta.
Japonia sprzed kilkuset lat była niebezpieczną krainą, niszczoną wojnami zwaśnionych rodów, terroryzowaną przez złych magów i demony. Mistrz miecza Takeo bierze pod opiekę małą dziewczynkę Natsumi, która rozwiązała magiczną łamigłówkę. Okazuje się, że właśnie z powodu swoich zdolności Natsumi jest obiektem polowania możnego Akumy, który za pomocą magii zamierza sięgnąć po władzę nad Japonią. Takeo przybywa z dziewczynką do wielkiego klasztoru, gdzie mają nadzieję znaleźć bezpieczne schronienie. Ale nawet tam dosięga ich zbrojne ramię Akumy - klasztor zostaje napadnięty przez armię ninja!
Brzdące z Troy - zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/3

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/3,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

Weronka26 | 2016-09-24