Les Naufragés d'Ythaq: L'ombre de khengis / Barbeuk & Biaphynn: Rôti soit qui mal y pense / Le Feul: Valnes / Goblin's: Bêtes et méchants / Samurai: Le rituel de Morinaga / Heroic pizza: Pepperoni power
komiks
komiksy
Lucyfer

Antologia komiksów fantasy. Każdy tom zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy. W tym tomie Fantasy komiks: Dwa nowe cykle! Zaraza część 1 - Seria napisana przez francuskiego scenarzystę Jean-Charlesa Gaudina, twórcę znanych cykli Marlysa i Garous, a narysowana przez Frédérica Peyneta (Les Apatrides i Toran). Pośród...

W tym tomie Fantasy komiks: Dwa nowe cykle!

Zaraza część 1 - Seria napisana przez francuskiego scenarzystę Jean-Charlesa Gaudina, twórcę znanych cykli Marlysa i Garous, a narysowana przez Frédérica Peyneta (Les Apatrides i Toran). Pośród plemion zamieszkujących wybrzeża wielkiej rzeki panuje straszliwa zaraza. Nie ma na nią lekarstwa, zatem lud Oldisów postanawia wysłać wyprawę w górę rzeki, by odnalazła źródło choroby. Do ekspedycji przyłączają się wojownicy z plemienia Burundów. Razem wędrują ku nieznanym krainom, gdzie skażeni są nie tylko ludzie, ale też zwierzęta, a nawet rośliny...
Barbok i Blondella - Seria stripów, tworzona przez duet: scenarzystę Cedrica Le Roya i Ludwiga Alizona. Zabawne, krótkie opowieści o parze przyjaciół: leniwym, lubiącym dobrze zjeść i wypić smoku Barboku oraz czekającej na prawdziwą miłość księżniczce Blondelli. Oczywiście, po głowę smoka wciąż przybywają nowi łowcy potworów, a po rękę księżniczki - rycerze, pragnący uwolnić ją z łap stwora. Los wszystkich tych przybyszy na ogół jest marny!
Kontynuacje dwóch serii:

Samuraj część 3 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta. Ostatnia część pierwszego podcyklu serii Samuraj. Dobiega końca rozgrywka pomiędzy pragnącym zdobyć władzę w Japonii możnowładcą Akumą, a drużyną samuraja Takeo. Akuma zbliża się z armią do stolicy, gdzie broni się z resztkami swych wojsk sam cesarz. Tymczasem w podziemnym mieście Takeo musi stawić czoło złemu magowi, Trzynastemu Wróżbicie.
Rozbitkowie z Ythaq - część 4: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe'a Arlestona, a rysunki Adriena Flocha. Pani porucznik Granit i jej przyjaciele muszą w końcu odszukać główną grupę rozbitków, którzy wylądowali na planecie Ythaq. Główni bohaterowie dopiero co odnaleźli w podziemiach starożytnego miasta Wattra księgę pokładową antycznego statku kosmicznego, która ma im pomóc w poznaniu zagadki tej dziwnej planety. Jednak nie spodziewają się, że ich śladem idzie armia zdobywcy Północy, krwawego Kengisa.
Stripy humorystyczne:

Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Oraz:

Królik po samurajsku - artykuł o serii fantasy Usagi Yojimbo, rozgrywającej się w średniowiecznej Japonii, pełnej demonów, potworów i wojen domowych.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/5

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/5,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

Adam | 2011-08-01

W prost uwielbiam Gobliny i Heroic Pizza. Szkoda że mam tylko do 5 tomu komiksy. Ale jest już za drogo, może kiedyś uzupełnię swoją kolekcje. ;]

epops85 | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016