Légende: La grande battue / Gnomes de Troy: Humour rural / Les Forêts d'Opale: La cicatrice verte / Goblin's: Bêtes et méchants / Samurai: Le Treizième Prophète / Heroïc pizza: Pepperoni power
komiks
komiksy
Lucyfer

Kolejny tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy. W tym tomie "Fantasy komiks": Kontynuacje trzech serii: Legenda tom 3 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy. W średniowiecznej Europie leży małe księstwo. Przed laty...

W tym tomie "Fantasy komiks":

Kontynuacje trzech serii:

W średniowiecznej Europie leży małe księstwo. Przed laty jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca - mroczny mag Shaggan. Boją się tylko jednego: że mieszkający pośród zbójów prawowity spadkobierca może domagać się swego dziedzictwa. Dlatego zwołują wojska wasali i ruszają przeciw ukrywającym się w lasach banitom.
Samuraj tom 3 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta.
W Japonii epoki samurajów dochodzi do rebelii możnowładcy Akumy, który dzięki pomocy ducha legendarnego maga Trzynastego Wróżbity chce zdobyć koronę cesarską. Brakuje mu tylko jednego elementu do dokończenia swego planu - musi odnaleźć dziewczynkę Natsumi, która w jakiś sposób związana jest z Wróżbitą. Ale dzieckiem opiekuje się wierny cesarzowi mistrz miecza Takeo. Razem odnajdują starego przeora klasztoru Dogena, który ma ich doprowadzić do kryjówki Akumy. Zamierzają zabić albo możnego, albo ducha Wróżbity.
Lasy Opalu tom 3 - Seria napisana przez Christophe'a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe'a Pelleta.
W świecie Opal krwawe rządy sprawuje warstwa fałszywych kapłanów. Być może zdoła ich pokonać młodzieniec z przepowiedni, Darko, ale wraz ze swymi przyjaciółmi musi odnaleźć miejsce wygnania dobrych Tytanów Światła. Udało się im już zdobyć starożytny heretycki manuskrypt, opisujący Tytanów, a także zyskać pomoc nowych sojuszników, przede wszystkim wojowniczej paladynki Tary. Teraz wyruszają na wschód, by odszukać Tytanów. Ale wojska kapłanów ciągle depczą im po piętach.
Stripy humorystyczne:

Brzdące z Troy - zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Oraz:

Baśnie naszych czasów - artykuł o serii fantasy Baśnie, rozgrywającej się w równolegle w Nowym Jorku i w wielu światach legend i baśni.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/4

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/4,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

epops85 | 2016-03-15