Wampirzyca Karin tom 2

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karin". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
Karin
komiks, karin
komiksy
innuendo

Jedną z kluczowych postaci drugiego tomu ( jest matka Kenty – Fumiyo, która podejmuje pracę w pewnym hotelu. Okazuje się, że jeden z pokojów wynajmuje nieletnia prostytutka, która uciekła z domu po rozwodzie rodziców. Czując się odpowiedzialną za los dziewczynki (która w końcu jest w wieku jej syna), kobieta postanawia jej pomóc, przy czym wykazuje się tu godną uwagi determinacją. Jednocześnie powoli przestaje działać krew, którą Karin „wpompowała” w Fumiyo wcześniej. Na scenie pojawia się też brat głównej bohaterki, który po części z przekory, po części z racji „walorów smakowych” bierze sobie na cel matkę przyjaciela własnej siostry. Tomik ten uzupełnia krótka historyjka poświęcona Anju, młodszej siostrze Karin i jej nietypowym lalkom, które, jak się czytelnik przekona, są cokolwiek makabryczne nie tylko na zewnątrz.

Druga połowa tomu drugiego) oddaje więcej pola dwójce głównych bohaterów. Karin dostrzega zagrożenie, jakie wisi nad Fumiyo i postanawia ponowić operację z pierwszego tomu. Problem w tym, że skoro w obecności Kenty tak łatwo wzburza się jej krew, powinna unikać chłopaka. Tymczasem los, jak to w takich sytuacjach zwykle bywa, ma zgoła odmienne plany. Ren sukcesywnie śledzi Fumiyo, by w odpowiedniej chwili, kiedy stres osiągnie odpowiedni poziom, urządzić sobie kolację. Choć na dłuższą metę nie miałoby to znaczenia, Karin uważa, że zgoda na coś takiego byłaby z jej strony zdradą Kenty. Gdy zaś starszy brat okazuje się nie do przekonania, na scenę wkraczają pozostali członkowie rodziny Maaka, którzy do tej pory tylko przyglądali się rozwojowi sytuacji. Ostatni rozdział to historia z przeszłości Rena.

źródło opisu: tanuki.pl

Athoualia | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wampiry
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Po pierwszym tomie zachciałam przeczytać następny. Fabuła jest nadal na tym samym poziomie, czyli bardzo dobra. Następny tom zapowiada się ciekawiej, więc idę czytać dalej. No dobrze, może jutro przeczytam, bo wampirem nie jestem i w ciemnościach słabo widzę ;)

monikaozzy | 2013-04-08

świetna :D

Kosz_z_Książkami | 2016-07-24

Wampirzyca Karin - wampir tłoczący kłania się

Niektóre tytuły na dzień dobry chcemy zaszufladkować do danej kategorii. Zamknąć w ramach danego gatunku, pewni iż nie mają nic więcej do zaoferowania, ponad utarte i przyjęte przez twórców schematy. Nie zawsze jest to jednak wskazane i możemy zostać mocno zaskoczeni. Tak jest w przypadku mangi autorstwa Yuny Kagesaki - "Wampirzycy Karin". Bo czy widząc nieśmiałą, uroczą bohaterkę, nowego ucznia, który powoli staje się jej bliski, to nawet gdy dodamy do tego wampirzy wątek, nie mamy ochoty krzyknąć: romansidło dla dziewczyn? Pani Kagesaki serwuje czytelnikowi jednak o wiele więcej ponad miłosne wzloty i upadki. Będzie zabawnie, będzie wzruszająco, ale również bardzo mrocznie, tajemniczo i niekiedy brutalnie. W końcu z wampirami nie ma żartów. Serdecznie zapraszam byście poznali czarną owcę wampirzej rodziny młodą wampirzycę Karin.

Życie wampira nie jest łatwe. Ludzie od wieków polują na jego gatunek i z tego powodu zmuszony jest...

Ariared | 2016-11-19
Woori | 2016-08-27