Władysław Gomułka i jego epoka

83-88607-60-X
Gomułka, komunicm
historia
giovanna

Książka, którą Czytelnik otrzymuje, powstała z myślą o upamiętnieniu przypadającej w 2005 roku setnej rocznicy urodzin Władysława Gomułki, jednego z najwybitniejszych polityków okresu Polski Ludowej. Każdy z publikowanych w książce tekstów odsłania jakąś cechę charakteru i osobowości Władysława Gomułki, jakąś stronę niezwykle aktywnej jego działalności społecznej i politycznej. Z całości wyłania się postać ideowego, oddanego sprawie socjalistycznej Polski patrioty, polityka, męża stanu, który przeszedł w swoim życiu przez "piekło ludzi uczciwych" i pozostał wiernym sobie.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/