Gdyby nie Jula...

Wydawnictwo: Jaworski

Jeśli interesują was losy bohaterów tej książki, jeśli chcecie poznać całą prawdę o zbirach ukrywających się w lochach starego zamku, jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o niewidomym Jurku, który okazał się najbystrzejszym detektywem przeczytajcie tę książkę!

Dziub | 2016-03-29
Przeczytana: 26 marca 2016

Nie trzeba być Jurkiem, żeby rozwiązać zagadkę. Podejście autorki do ludzi widzących wydaje mi się krzywdzące, jakby to była ich wina. Nie mniej jednak, punkt widzenia Jurka i jego myśli przybliżają stan życia ludzi pozbawionych najważniejszego zmysłu dla człowieka, co jest zdecydowanie na plus, w takim samym stopniu, jak myśli pozostałych bohaterów, których można polubić. Świat dorosłych jest przedstawiony dość... dorośle, więc nie wiem, czy to dobry pomysł, skoro powinna to być książka dla młodzieży, jak się domyślam. Ostatecznie, przeczytać można, dla rozrywki, ale żeby to była klasyka dla dzieci to absolutnie nie. Już lepsze są Mania czy Ania, chociaż to co innego (zagadka!)

Martyna | 2013-03-03

Książka dobra na wakacje. Jest jednak napisana dla młodszych czytelników. Nie wciągnie jednym tchem, ale nie trzeba przynajmniej się główkować nad fabułą. Szkoda, że taka przewidywalna treść...

Kasia spędza spokojne wakacje w Lenowie. Zapowiada się nudno do czasu, gdy dziewczynka pozna dwie siostry bliźniaczki: Anię i Julę. I wtedy zaczyna się przygoda. Jula zostaje porwana! Na ratunek spieszy Kasia ze swoimi przyjaciółmi: Guciem, niewidomym Jurkiem, Bartkiem. Nie wszystkie fakty jednak się ze sobą łączą. I co teraz?
Czytelnicy dzięki tej miłej lekturze mogą poznać świat oczami niewidomego dziecka. Przeżyć perypetie zakochanej w piosenkarzu nastolatce. Jakie to uczucie?
Przekonacie się sami.
Książka uczy nas przede wszystkim tolerancji. Jest ciepła i pełna empatii.
Akcja na początku rozwija się powoli, ale potem nabiera tempa, dając zaskakujące zakończenie.
Książkę polecam rówieśnikom, ale również dorosłym, którzy mają problem, aby szczerze porozmawiać ze swoimi...

Fungia | 2014-09-17
Agnieszka | 2014-05-30
Neszka | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2012 r.
Przeczytana: 2012 rok
katia15 | 2014-02-18