Idealne życie

My perfect life
83-241-1825-x
Sheldon Dyan, Idealne życie, Amber
angiem

Miałam idealnych rodziców, mieszkałam w idealnym mieście i robiłam same idealne rzeczy z moimi idealnymi przyjaciółmi. Aż do dnia, kiedy sprowadziła się Lola. Nie zrozumcie mnie źle. Nie twierdzę, że Lola zrujnowała mi życie. Ona po prostu ma zadziwiająco dużo wspólnego z bombą atomową, chociaż zazwyczaj nie wybucha. Ale odkąd ją spotkałam, wszystko się zmieniło. I za to zdecydowanie obwiniam Lolę!

Nikola | 2013-05-27
Przeczytana: 26 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiele z nas marzy o idealnym życiu. Ale jakie jest życie gdy tylko przed kimś udaje się idealną, szczęśliwą rodzinę? Tak było w wypadku głównej bohaterki książki.
Ogólnie książka opowiada krótką, ale wciągając historie, która głównie opiera się na szkolnych wyborach. Ella szesnastoletnia dziewczyna uczęszczająca do liceum, mieszkająca w dużym domu na przedmieściach i mająca świetną rodzinę myśli, że jej życie jest idealne puki nie zaprzyjaźniła się z Lolą Cep. Lola chodzi z Ellą do tej samej klasy, ale mają zupełnie odmienne osobowości. Lola jest śmiałą, odważną dziewczynką i nic jej nie straszne, ale lubi kłamać, o czym dowiemy się w wielu sytuacjach z książki. Ella zawsze wolała siedzieć cicho i była zazwyczaj w cieniu innych. Kiedyś przyjaźniła się z Carlą. Carla okazała się okropną i samolubną dziewczyną, która tylko wykorzystuje innych. Gdy okazało się że Ella startuje w wyborach (dzięki swojej najlepszej przyjaciółce Loli) nie była ona zadowolona. Lecz gdy Carla postanowiła...

Katherina87 | 2012-11-23

yootsuu | 2010-08-21

fajnie pokazane rozkapryszenie nastolatek, które mają 'idealne życie'. nie jest wybitna, ale dobra na wolny wieczór.

Littleveronica | 2010-08-06

Taka sobie, nie zapada w pamięć.

hania.o8 | 2015-07-09

Super ksiażka.