Odrodzona Polska wśród sąsiadów 1918-1921

83-86301-82-1
polska, odrodzona,
historia
Camillos

Zbliża się osiemdziesiąta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad wiekowej niewoli. Warto z tej okazji przypomnieć, jakie były początki odrodzonego państwa, jak niełatwo było Drugiej Rzeczypospolitej odnaleźć należne sobie miejsce wśród narodów Europy. Przez ponad sto lat braku własnej państwowości na ziemiach polskich zamknęły się, utrwaliły obce granice. Przez ten czas w...

Przez ponad sto lat braku własnej państwowości na ziemiach polskich zamknęły się, utrwaliły obce granice. Przez ten czas w Europie zachodziły burzliwe przemiany. Nastąpił rozwój gospodarczy, wytworzyły nowe więzi ekonomiczne, dokonywał się postęp techniczny.
Miały też miejsce przemiany etnograficzne i demograficzne. Przesunęły się granice zasięgu narodów. Bierne dotychczas narodowości zbudziły się do aktywnego życia, domagając się należnych im praw.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: www.poczytaj.pl/35687