Abraham: podróż do źródła trzech religii

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia i Tradycja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Abraham: a journey to the heart of three faiths
8373842098
Abraham, religia,
religia
hunter

Autor podejmuje temat dialogu między religiami. Jego wyprawa na Bliski Wschód, do świętych miejsc judaizmu, chrześcijaństwa i islamu ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy wspólny przodek wyznawców trzech religii może ułatwić wzajemne zrozumienie.

źródło opisu: publicat.pl

źródło okładki: publicat.pl

Paw Son | 2013-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2013

Książka o legendarnym patriarsze, który obrósł w liczne potomstwo i przeróżne historie. Pomimo tego, że autor jest Amerykaninem i Żydem (Jak sam pisze: "Jako dorastający na amerykańskim Południu nastolatek, który poważnie traktował świeżo uzyskaną podczas bar micwy dojrzałość, brałem udział w niekonczących się rozmowach na temat tego, czy jestem Żydem amerykańskiej narodowosci, czy Amerykaninem żydowskiej narodowości") stara się być obiektywny, chociaż nie zawsze mu to wychodzi. Ale chwała mu za trud jaki podjął. Być może ożywi ideał Abrahama na tyle, aby żydzi, muzułmanie i chrześcijanie znaleźli wspólny ekumeniczny język.

Marta Ginter | 2017-03-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2017