Leonardo da Vinci. Genialny wizjoner

Leonard da Vinci : arte e scienza dell'universo
8389221934
popularnonaukowa
hunter

Czy wiemy o nim wszystko? Co z opowiadających o nim historii jest prawdą, a co fikcją? Jakie tajemnice kryją jego zapiski?

Tom 1 serii "Poznać i Zrozumieć Świat - Focus".

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gedpoz | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Leżało długo na półce to w końcu przeczytałem, szczerze nie polecam.. wydanie i realizacja graficzna bez pomysłu (powrzucane zdjęcia i opisy czasami do trzech obrazów mały opis po jednej stronie) brak jakieś wyraźnej chronologii jakby autor nie miał pomysłu co do tego. Do tego trzeba wspomnieć, że sam tekst to może w sumie połowa zawartości.. jak dla mnie czasami biuletyny informacyjne są lepszej jakości

EnfantTerrible | 2011-12-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011.
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Po książkę z półki sięgnęłam nieprzypadkowo, od jakiegoś już czasu miałam cichą nadzieję na odnalezienie jej pomiędzy regałami, a kiedy w końcu się to stało - mogłam z zadowoleniem zasiąść do czytania, co też pospiesznie uczyniłam.
Czy oczekiwałam czegoś lepszego nade tekst, który przeglądałam? Myślę, że nie, lektura nie jest zbyt opasła, informacji również trochę się nazbierało, acz nie znajdziemy ich znowuż aż tak wiele, nie okazują też niezwykle wnikliwe czy szokujące dla kogoś, kto jako tako Leonardem się interesuje. Ot, krótkie przypomnienie sobie pewnych wiadomości albo miła zachęta na początek. Za to zdecydowany plus za piękną oprawę oraz mnogość różnorakich, intrygujących zdjęć.

| 2014-03-25
Przeczytana: 2007 rok