Literatura romantyzmu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Literatury Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: POLWEN
romantyzm

Dzieje literatury polskiej od rozbiorów po powstanie styczniowe: szczegółowe podziały gatunkowe, porządek procesu literackiego i historyczne konteksty wydarzeń.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl

Elevander | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

"Literatura romantyzmu" to skrócona wersja "Romantyzmu" Witkowskiej i Przybylskiego. W tej małej pomarańczowej książeczce zawarte są najważniejsze informacje o sentymentalistach i romantykach oraz ich dziełach. Na pewno lepiej sięgnąć po wersję obszerniejszą, ale tutaj także znajdzie czytelnik to, co niewątpliwie najistotniejsze w dziejach tej epoki literackiej. Witkowska wykazała się tu zwięzłością i za tę brevitas scribendi należałoby ją pochwalić.

Magda | 2011-05-16

Skrócona wersja "Romantyzmu". Polecam.

książek: 1991
kryptonite | 2012-05-28
Przeczytana: maj 2012

Skrót najważniejszych faktów na temat światowego i polskiego romantyzmu. Idealna na powtórkę przed egzaminem.

Babcia Gąska | 2016-09-03
Avalon | 2016-04-24