klasyka

Inne wydania

Tom zawiera utwory realistyczne, najwyżej cenione przez autora, czytelników i historyków literatury, które weszły na trwałe do dorobku piśmiennictwa polskiego: z notatek hreczkosieja, Pod sztychami, Sieroca dola, Szkatułka babki, Powracająca fala, Antek, Michałko, Katarynka, Kamizelka, On, Grzechy dzieciństwa, Pleśń świata, Cienie, z legend dawnego Egiptu, Sen.

Kazik | 2011-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Co tu dużo mówić, małe dzieła sztuki Prusa zebrane do kupy, żeby cały ten literacki skarb mieć przy sobie. Proste wartości plus świetna obserwacja świata, fascynacja drugim człowiekiem i opisywanie poszczególnych osobników z humorem i swego rodzaju wujkową czułością. Kocham Cię, wujku Prusie.

walt | 2014-04-25

Nowela "Z legend dawnego Egiptu" to prawdziwy literacki brylant.

Beata | 2014-01-20

Małe formy Prusa to perełki. "Kamizelka" to chyba najpiękniejsze opowiadanie o miłości, które przeczytałam.

Syl_wina | 2017-06-17
gggagg | 2017-06-09