Księga tajemnic : niezwykłe zjawiska, sekrety historii, zagadkowi ludzie

Tłumaczenie: Hanna Borkowska
Wydawnictwo: Świat Książki
Atlante dei misteri
978-83-247-0993-9
album, księga tajemnic
popularnonaukowa
Eleazar

Od templariuszy po UFO Mimo postępu nauki, zarówno świat, jak i sam człowiek kryją wciąż wiele tajemnic. Dotyczą one niezwykłych miejsc i osobliwych postaci, legendarnych dokumentów, niezidentyfikowanych obiektów czy nieodczytanych znaków. Autorzy wiodą nas przez różne czasy i kontynenty, opowiadając m.in. o templariuszach i Nostradamusie, św. Graalu i słynnych zwojach z Qumran, o zaginionej...

Od templariuszy po UFO
Mimo postępu nauki, zarówno świat, jak i sam człowiek kryją wciąż wiele tajemnic. Dotyczą one niezwykłych miejsc i osobliwych postaci, legendarnych dokumentów, niezidentyfikowanych obiektów czy nieodczytanych znaków. Autorzy wiodą nas przez różne czasy i kontynenty, opowiadając m.in. o templariuszach i Nostradamusie, św. Graalu i słynnych zwojach z Qumran, o zaginionej Atlantydzie, Sfinksie, UFO czy potworze z jeziora Loch Ness... Wciągającym historiom towarzyszą wspaniałe ilustracje

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2008

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

LenaS | 2011-12-18

Książkę rozpoczyna piękny wstęp i mapka z zaznaczonymi obiektami z artykułów. Same teksty napisane są bardzo przejrzyście, przyziemnym językiem bez zbędnych terminów naukowych. Znajduje się bardzo wiele ciekawych ilustracji z opisami.
W wszystkich tych artykułach chodzi głównie o to, by skłonić czytelnika do zastanowienia się nad lekturą, a może także na szukanie dalszych informacji. Książka ta ma rozszerzać nasze horyzonty i mówić, o miejscach czy postaciach owianych tajemnicą. Tajemnic tych prawdopodobnie nigdy nie odkryjemy i to właśnie dla tego są takie fascynujące.

Więcej na moim blogu: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2011/12/ksiega-tajemnic-prezent-na-gwiazdke.html

windermere | 2016-07-26
Rafał | 2016-07-20