Inwestowanie w wartość

Tłumaczenie: Bartosz Sałbut
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Financial Times guide to value investing : how to become a disciplined investor
978-83-01-16262-7
giełda, ekonomia, inwestycje
biznes, finanse
Mariusz

Książka stanowi syntezę różnych koncepcji intelektualnych związanych z inwestowaniem na rynku kapitałowym. Jej oryginalność tkwi w sposobie połączenia teorii inwestowania, zasad strategicznej analizy przedsiębiorstw oraz praktycznych wskazówek największych teoretyków w tej dziedzinie. Publikacja opisuje zasady inwestowania stosowane przez najbardziej wpływowych inwestorów świata: Petera...

Publikacja opisuje zasady inwestowania stosowane przez najbardziej wpływowych inwestorów świata: Petera Lyncha, Johna Neffa, Benjamina Grahama, Philipa Fishera, Warrena Buffetta i Charlesa Mungera. Autor dokonuje selekcji najważniejszych elementów koncepcji wymienionych inwestorów i na tej podstawie formułuje ponadczasowy zbiór zasad inwestowania w wartość, które łatwo można zastosować w praktyce.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

boseti | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Książka zawiera lekcje najlepszych inwestorów, dla mnie najfajniejsze były krótkie tłumaczenia oryginalnych listów do akcjonariuszy Warrena Buffetta. Pozycja raczej dla zaawansowanych inwestorów, początkujący może się zagubić w czasami sprzecznych radach prezentowanych przez różnych inwestorów. Czasami nudna i drobiazgowa generalnie jedna z lepszych książek o inwestowaniu w wartość do tej pory.

AWARO | 2014-08-04

zestawienie filozofii 6 guru inwestowania ;oprocz wielkiego Buffeta moim zdaniem na szczegolna uwage zasluguje teoria Philipa Fishera oraz ostatni rozdzial :Inwestowanie we wzrost wartości Gdy sie wolno czyta w skupieniu można cos dla swej techniki inwestowania zabrać

moneygrabbing | 2016-04-13

Polecam tym co są zainteresowani inwestowaniem a nie spekulowaniem

Łukasz | 2015-10-22
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam

Napisany przyjemnym językiem przegląd metod inwestowania kilku znanych postaci ze świata finansów. Ciekawe anegdoty, przykładowe firmy i ich perypetie, opisy prostych podstawowych strategii jakimi może posługiwać się początkujący inwestor. Pozycja równie wartościowa jak i jej tytuł.

Adamek | 2016-03-06
Przeczytana: 01 lutego 2016