Kto widział wiatr

Who Has Seen the Wind
978-83-7495-410-5
powieść kanadyjska
Iselor

Opowieść o przyspieszonym dojrzewaniu wrażliwego chłopca wśród malowniczej, a czasem bezlitosnej prerii. Pełna humoru, barwnych postaci, przedstawia wartości ogólnoludzkie, mówi o istocie życia i śmierci. Przepojona prostotą i autentyzmem opowiada dzieje chłopca zgłębiającego tajniki życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2008

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=41570

Deschain | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Klimat rzeczywiście podobny do Twaina, ale było to coś więcej niż tylko tęsknota za dzieciństwem. Opisy przyrody są tak sugestywne, a świat przeżyć wewnętrznych bohatera tak autentyczny, że trudno mi było się oderwać od lektury. I to właśnie nie ze względu na akcję, ale na emocje, jakie we mnie się budzą. Zachwyt nad rzeczami małymi, poczucie sacrum gwałtownie wdzierające się do duszy, próba zrozumienia i wyrażenia tego, co niewyrażalne... Autor zdaje się sugerować, że dorastanie wiąże się z utratą takich wrażeń. A może po prostu chce zasugerować, żeby z takim postrzeganiem świata zbyt łatwo się nie rozstawać?

Ewale | 2016-05-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane