PRL od Kuchni

Wydawnictwo: Olimp Media
36maro

PRL od kuchni to dla wielu z nas nostalgiczna podróż do smaków dzieciństwa i młodości. Znajdziecie tu przepisy na takie sztandarowe dania Polski Ludowej, jak befsztyk tatarski, śledź po japońsku, kotlet pożarski, a także na te trochę już zapomniane – m.in. blok czekoladowy czy krem sułtański. Wszystkie wciąż sprawdzają się wyśmienicie, gdyż pomysłowe panie domu mimo „przejściowych” trudności z zaopatrzeniem umiały wówczas wyczarować prawdziwe smakołyki. PRL od kuchni może być nie tylko okazją do wspomnień, ale również inspiracją dla osób, które potrawy „z tamtych lat” znają jedynie z opowieści rodziców lub dziadków. W gastronomiczno-kuchenne klimaty Polski Ludowej wprowadzają dowcipne felietony znanego publicysty, Wiesława Kota.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com