Chrystus

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Le Christ
83-7033-526-8
religia
emm

Książka należy do serii "Myśleć o Bogu", za którą autor otrzymał Grand Prix Akademii Francuskiej w dziedzinie filozofii w 1998 roku. Gesché dokonuje próby ponownego odczytania figury Chrystusa. Podkreśla, że chrystologia jest przede wszystkim teologią i antropologią. Znosi opozycję między Jezusem historii a Chrystusem wiary, wprowadzając do chrystologii zapożyczone od Ricoeura pojęcie...

Gesché dokonuje próby ponownego odczytania figury Chrystusa. Podkreśla, że chrystologia jest przede wszystkim teologią i antropologią. Znosi opozycję między Jezusem historii a Chrystusem wiary, wprowadzając do chrystologii zapożyczone od Ricoeura pojęcie tożsamości narracyjnej. W rozdziale trzecim podejmuje problem zmartwychwstania w aspekcie historycznym i teologicznym. Rozdział czwarty poświęca synostwu Bożemu. Na koniec wysuwa tezę, że tak jak człowiek jest capax Dei, tak Bóg jest capax hominis.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?s=ksiazka&id=159

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?s=ksiazka&id=159