Przeznaczenie

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Seria: Alfa i Omega
Wydawnictwo: W drodze
La destinee

Zbawić, ocalić, to zaprowadzić kogoś aż do krańca jego samego, umożliwić mu spełnienie, znalezienie swojego przeznaczenia -- pisze Gesché. W ten sposób odkrywa on nieporównanie bogatszy sens pojęcia "zbawienie", niż ten najczęściej przyjmowany -- zbawienie od grzechów. Pisząc o zbawieniu Gesché z ostrością i bez schematycznych założeń stawia pytania o rozumienie istotnych tematów wiary...

Pisząc o zbawieniu Gesché z ostrością i bez schematycznych założeń stawia pytania o rozumienie istotnych tematów wiary chrześcijańskiej: o grzech, śmierć, tamten świat...

Czy chrześcijaństwo ma monopol na zbawienie? Czy inne religie mają do zaoferowania? Dokąd może człowieka doprowadzić nauka i filozofia, a co objawia mu teologia? - to inna seria tematów podejmowanych przez autora.

Przeznaczenie to książka, która prowadząc Czytelnika od pytania przez odważne poszukiwania aż do zrozumienia, pozwala odkryć świeżość i nowy smak chrześcijaństwa.

Spis treści:

1.Pytania o zbawienie