Zło

Le Mal
chrześcijaństwo, zło
religia
emm

Zagadnienie zła jest nie tylko oporne wobec odpowiedzi, ale ostatecznie wydaje się wymykać samym pytaniom – pisze Adolphe Gesché. A jednak, ponieważ zło tak radykalnie dotyka człowieka, ponieważ jest skazą świata, smugą cienia kładącą się między człowiekiem, światem i Bogiem, nie można zrezygnować ze stawiania pytań. I Gesché nie rezygnuje, nie unika żadnej kwestii, która może go przybliżyć do przeniknięcia tajemnicy i zrozumienia skandalu zła.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=825

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=825

Gra_ce | 2014-02-23

Czy książka o takim tytule może otwierać jakieś okno w myśleniu o kondycji człowieka, przez które dostanie się świeże powietrze? Jak się okazało - może.

Autor zastanawia się nad "dorobkiem" kultury w zakresie wyjaśniania fenomenu zła na świecie i wskazuje zaniechania, łatwizny, mielizny i naciągane interpretacje, które poczyniły poważne szkody w nazwijmy to "siłach witalnych" człowieka Zachodu w obliczu konfrontacji, w walce ze złem-nieszczęściem.

monirenur | 2016-07-22
gp_ | 2015-06-06