Człowiek

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
L'Homme
83-7033-555-1
religia
emm

"Aby zrozumieć siebie, człowiek zawsze pukał do drzwi bogów" – stwierdza Adolphe Gesché i przekonuje, że teologia, refleksja o Bogu, jest sposobem uprawiania antropologii. Zwłaszcza na gruncie chrześcijaństwa od czasu wcielenia Bóg i człowiek wzajemnie nadają sobie znaczenie. Odwołanie do transcendencji pozwala – utrzymuje Autor – uniknąć ryzyka tautologii, radykalna odmienność Boga jest konieczna do odkrycia naszego "ja". Z biblijnego opisu stworzenia Gesché wyprowadza porywającą wizję człowieka jako istoty wolnej i twórczej, powołanej i zobowiązanej do szczęścia.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=160

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=160