Skarb Wielkiego Sułtana

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Piraci, do abordażu! (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Il tesoro del Gran Sultano
9788323719434

Na bezludnej wyspie Mongard i jego piraci natrafiają na wychudłego kudłatego mężczyznę. To Panajotis, grecki złodziej, porzucony na wyspie po tym, jak nie powiodła mu się kradzież stulecia. Miał ukraść skarb Wielkiego Sułtana Konstantynopola. Słowo skarb uskrzydla piratów, postanawiają, więc spróbować. Piraci, zmuszeni przez janczarów do ucieczki, tracą znaczną część łupu. Ale los ma dla nich w zanadrzu kolejną podróż, a może i kolejny skarb: na greckiej wyspie, gdzie znaleźli kryjówkę, natrafia

skrzypu | 2016-06-24
Doreah | 2014-09-19