Trafalgar 1805

Wydawnictwo: Bellona
Napoleon, Anglia, Francja, bitwa
historia
Marcin

Słynna bitwa pod Trafalgarem, która na lata dała Wielkiej Brytanii panowanie na morzach świata, jest dla autora pretekstem do przedstawienia dwóch wielkich postaci przełomu XVIII i XIX wieku: cesarza Francji Napoleona Bonaparte oraz brytyjskiego admirała Harego Nelsona. Autor znakomity znawca historii morza ze swadą, ale też bardzo szczegółowo opowiada o wzroście potęgi i upadku Napoleona oraz o przyczynach, dla których Anglia, początkowo będąca w cieniu państw kontynentalnych, zdobyła tak znaczną pozycję. Miłośnicy batalistyki morskiej znajdą tu quantum wiedzy o statkach, okrętach i bitwach tamtego okresu z największą z nich - bitwą pod Trafalgarem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=187

źródło okładki: http://ksiazki.wp.p