Trafalgar 1805

Napoleon Anglia Francja bitwa
historia
Historyczne Bitwy
Napoleon Anglia Francja bitwa

Komandor Józef Dyskant jest wielkim fanem Nelson, gdyż książka posiada mini biografię barona Nilu wraz ze szczegółami jego życia prywatnego (Napoleon też jest, ale zdecydowanie mniej). Ze szczegółami jest też opis budowy okrętów (łącznie z wyborem odpowiedniego drewna), ożaglowania, zbieranie załogi (czytaj branki), historia Royal Navy (podział na floty, okres jej...

• Historia
  • Historyczne Bitwy