Historia Powszechna. (XVII-XIX w.) Od wielkich rewolucji do restauracji.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia powszechna w 21 tomach pod patronatem prof. Normana Daviesa - Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
978-84-9619-821-8
historia
Adam

Tom składa się z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich autorzy szczegółowo analizują stosunki wewnątrz najbliższego nam Europejczykom Imperium Osmańskiego, następnie śledzą powolny upadek imperium Mogołów zastępowanego przez brytyjską dominacje na Płw. Indyjskim a w końcu opisują "odkrywanie" Chin, odizolowanej od świata Japonii i tajemniczej cywilizacji Khmerów. Część druga to...

Część druga to prezentacja procesów które stały się przyczyną targających światem rewolucji. Od amerykańskiej wojny o niepodległość i Wielką Rewolucję Francuską przez epokę napoleońską, przybierające na sile ruchy niepodległościowe w Ameryce Łacińskiej, gwałtowne wydarzenia w Europie z I poł. XIX wieku aż po po odruch obronny - reakcję - dotychczasowych struktur społecznych i restaurację instytucji monarchicznych.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Zdjęcie własne