Historia Powszechna. Od upadku cesarstwa rzymskiego do ekspansji islamu. Karol Wielki.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia powszechna w 21 tomach pod patronatem prof. Normana Daviesa - Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
9788498198140
Historia Powszechna, Davis
historia
Adam

Feanor | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Duży potencjał książki zmarnowany. Pomimo przedstawienia nowych wyników badań, jest trochę błędów merytorycznych (mój ulubiony to "szyicki kalifat abbasydzki"), szczególnie w części poświęconej Arabom. Edycja natomiast pozostawia wiele do życzenia - błędy w tłumaczeniu nazw własnych, a niektóre ilustracje arabskie wydane w lustrzanym odbiciu. Naprawdę, nie można było poprosić arabisty o konsultację? Szkoda, bo niektóre rozdziały zrobione porządnie i stanowią dobre podsumowanie poszczególnych zagadnień. Wielkim mankamentem brak bibliografii.