Mroczna strona wyobraźni - sztuka Alfreda Kubina

In the Shadows of the Imagination - the Art of Alfred Kubin
Kubin, sztuka
sztuka
Miss_Melancholy

Alfred Kubin (1877-1957), nazywany austriackim Goyą, zasłynął jako mistrz rysunku, genialny ilustrator książek i pisarz. Stworzył język plastyczny o niebywałej sile sugestii, pełen upiorów, demonów i widziadeł. Baczny obserwator codzienności, mistrz groteski, nie stronił od czarnego humoru. Album prezentuje ponad 70 prac artysty - rysunki tuszem, kredą, malowane temperą i akwarele, które pochodzą z największej na świecie kolekcji dzieł Kubina w Landesmuseum w Linzu (Górna Austria) oraz teksty Petera Assmanna i Jana Gondowicza.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/mroczna-strona-wyobrazni-sztuka/