Uniwersalna teoria wszystkiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zeszyty Poetyckie
poezja

„Bohatera niektórych wierszy Makowskiego drażni totalizacja doznań, stereotyp uczuciowości, chciałby wywikłać się spod kulturowych macek, zerwać sznurki, za pomocą których jest poruszany przez kulturę i „własne” (powiedzmy) skłonności. Czy to nie jest ciekawe? Mówię o szarpaninie, o rozdrażnieniu, o specyficznym napięciu niektórych monologów, o irytacji, która wiąże się z melancholią. (...) Chciałbym zaufać temu świeżemu, impulsywnemu talentowi”.
Karol Maliszewski

źródło opisu: http://zeszytypoetyckie.pl/