Twierdza Osowiec 1882-1915

Wydawnictwo: MBP
83-907405-1-6
Greg

Fachowa, kompleksowa monografia twierdzy Osowiec. Autor szczegółowo opisał architekturę urządzeń obronnych, budowę twierdzy i jej rozwój polegający na doskonaleniu wykorzystywanych materiałów, jak i form budowli. Ponadto zamieścił obszerne dane dotyczące funkcjonowania obiektu. Informacje o garnizonie twierdzy, jego uzbrojeniu i wyposażeniu technicznym są wyczerpujące. Autor przeanalizował również związane z nią plany obejmujące przygotowanie i prowadzenie walki w oparciu o jej fortyfikacje. Książka została napisana na podstawie starannej, wszechstronnej analizy źródeł archiwalnych i kultury materialnej. Treść uzupełniono licznymi szkicami, mapami, fotografiami oraz tabelami.

źródło opisu: www.odk.pl

źródło okładki: www.odk.pl